Skutecznie leczymy ból

Fizjoterapia i Rehabiliacja

Osteopatia i Diagnostyka

Sprawdzone techniki

W naszych centrum stosuje się tylko te metody, które naprawdę udowodniły swoją wysoką skuteczność w praktyce światowej. Przez ostatnie 5 lat opracowaliśmy program łączący wszystko, co najlepsze.
Zdrowie Twoje i Twoich bliskich
Przejdź do treści
USŁUGI

KONSULTACJA ORTOPEDYCZNA KRAKÓW

- - - - - - - - - - - -

Skutecznej leczenie ortopedyczne.

Medycy zajmujący się rozmaitymi chorobami związanymi ściśle z narządem ruchu to ortopedzi. Warto zdać sobie jednak sprawę, że ta gałąź medycyny jest naprawdę szeroka, gdyż skupia ona swoją uwagę na wielu różnych zagadnieniach ściśle powiązanych ze zmianami zwyrodnieniowymi, wadami postawy, stanami zapalnymi, destrukcją nerwów obwodowych, zakażeniami kości problemami mięśniowymi, a nawet z uwarunkowane genetycznymi.
Ortopedia i chirurgia


Omawiając zakres działalności ortopedii, nie można pod żadnym pozorem pominąć tego, że jest ona mocno zintegrowana z chirurgią urazową, czyli traumatologią. Ta dziedzina bowiem para się głównie diagnostyką oraz leczeniem, w tym też operacyjnym. Dotyczy to różnego rodzaju odmian urazów. Można tu wspomnieć w ramach przykładu, chociażby o skręceniach, złamaniach zwichnięciach i tym podobnych.
Kiedy konsultować się z ortopedą ?


Najczęściej lekarz parający się powyższą specjalizacją zajmuje się osobami, które narzekają na dolegliwości o charakterze bólowym. Warto podkreślić, że to ten symptom należy do pierwszych przesłanek wskazujących, że jest coś nie tak. Dlatego też ortopeda musi poprawnie zdiagnozować dany uraz, bo pacjent może nieprecyzyjnie go opisać. Jednak sam proces leczenia może być już inny przy zwichnięciu lub złamaniu.

Możliwości ortopedii


Już na wstępie trzeba sobie uzmysłowić, że sposoby leczenia stosowane w ortopedii różnią się od siebie w zależności od problemu, z jakim przyszło się zmierzyć lekarzowi. Z reguły proces powrotu do zdrowia obejmuje farmakologię, co ma niewątpliwie ogromną wagę w przypadku uśmierzenia bólu. Powszechnie stosowana jest też fizjoterapia za sprawą masaży, prądów czy ćwiczeń czynnych w odciążeniu. Można się również spotkać z rozwiązaniami typowo zachowawczymi jak np. unieruchomienie pod postacią gorsetu lub opatrunku.
Wykonanie Tanie Strony Internetowe Sp z .o.o
Wróć do spisu treści